Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Agenda sesji Plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu: informatorzy, Brexit, bezpieczeństwo na drogach

CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP

Ochrona osób zgłaszających przypadki naruszenia, stan prac nad Brexitem oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach należą do tematów ostatniej sesji plenarnej obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego.

Ochrona demaskatorów

Nowe przepisy UE dotyczące ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa UE zostaną przegłosowane przez posłów do PE w dniu 16 kwietnia. Wszystkie formy działań odwetowych będą zabronione i zostaną utworzone bezpieczne kanały ich zgłaszania.

Europejska straż graniczna i przybrzeżna

Parlament zagłosuje w środę 17 kwietnia w sprawie planów przyznania unijnej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) stałego korpusu 10 000 funkcjonariuszy straży granicznej do 2027 r. Wszystko w celu zwiększenia bezpieczeństwa Europy.

Bezpieczeństwo na drogach

16 kwietnia Parlament będzie głosował nad nowymi środkami mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa drogowego i ograniczenie wypadków. Przepisy wprowadziłyby 30 zabezpieczeń dla nowych samochodów.

Brexit

16 kwietnia eurodeputowani będą debatować nad wnioskami z posiedzenia Rady Europejskiej w dniu 10 kwietnia na temat wycofania się Wielkiej Brytanii z UE.

Prawa pracownicze

Parlament będzie głosował 15 kwietnia w sprawie nowych przepisów dla najsłabiej chronionych pracowników na nietypowych umowach zatrudnieniowych i na niestandardowych stanowiskach.

Treści online nawiązujące do terroryzmu

Nowe środki (zostaną poddane głosowaniu w dniu 17 kwietnia) będą wymagały od firm internetowych usunięcia treści terrorystycznych w ciągu godziny od otrzymania informacji od władz.

Ochrona konsumenta

Nowe przepisy dotyczące zwalczania wprowadzających w błąd i nieuczciwych praktyk oraz zagwarantowania, że ​​konsumenci w całej UE będą mieli takie same prawa, zostaną poddane pod głosowanie w dniu 17 kwietnia.

Przyszłość Europy

Łotewski premier Krišjānis Kariņš będzie brał udział w posiedzeniu plenarnym w dniu 17 kwietnia w celu wymiany poglądów na temat przyszłości Europy z posłami do PE. Będzie to 20. debata w serii.

Zmiana klimatu

16 kwietnia eurodeputowani będą rozmawiać z aktywistką Gretą Thunberg o tym, jak walczyć ze zmianami klimatu. Debata odbędzie się podczas spotkania komisji ds. Środowiska.

© Parlament Europejski, 2019

Wersja XML