Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Odważ się! Zdobądź staż w Parlamencie Europejskim!

Zostań językowym tytanem i wyjedź na staż do Parlamentu Europejskiego!

To nieistotne czy jesteś studentem filologii angielskiej, europeistyki, filozofii czy automatyki i robotyki – pytamy, czy dobrze znasz angielski. Jeżeli oprócz tego jesteś odważny, twoim konikiem są języki obce i poszukujesz pomysłu na siebie i swoją – zbliżającą się wielkimi krokami – zawodową przyszłość, to mamy coś dla Ciebie.

Organizując kolejną edycję konkursu "Pokaż Język: Starcie Tytanów" europosłanka Danuta Jazłowiecka we współpracy z Politechniką Opolską już po raz piąty daje możliwość studentom i niedawnym absolwentom sprawdzenia się w roli tłumacza i wygrania stażu w Parlamencie Europejskim.

Odważ się! Zdobądź staż w Parlamencie Europejskim!

"Starcie Tytanów" podzielone jest na dwa etapy - eliminacje i finał. W pierwszym z nich, zadaniem uczestników będzie pisemne przetłumaczenie krótkich tekstów z języka angielskiego na polski i na odwrót. Dziesięciu uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie w eliminacjach, weźmie udział w finale, który polegać będzie na zmierzeniu się z prawdziwym symultanicznym tłumaczeniem wystąpienia europosłanki Danuty Jazłowieckiej - dokładnie tak jak w Parlamencie Europejskim podczas sesji plenarnej! 

Laureaci pierwszych trzech miejsc wygrają płatny, sprofilowany językowo, miesięczny staż w Parlamencie Europejskim, zaś zdobywcy 4. i 5. miejsca płatne staże w opolskim biurze Europosłanki. Pozostali uczestnicy finału (zajmujący miejsca od 6. do 10.) wygrają zaproszenie na wyjazd studyjny do Brukseli!

GARŚĆ SZCZEGÓŁÓW:

Dla kogo dokładnie jest konkurs?
Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów* uczelni wyższych w województwie opolskim i województwie dolnośląskim oraz studentów i absolwentów innych uczelni, pochodzących z województwa opolskiego. Konieczna jest biegła znajomość języka angielskiego, a także znajomość dodatkowego języka, który jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Znajomość drugiego języka nie będzie przedmiotem konkursu i zostanie zweryfikowana jedynie przez przedstawienie kserokopii certyfikatu, oceny na dyplomie, w indeksie lub na świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej.

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
Zgłosić swój udział w konkursie można na dwa sposoby:

Kiedy wszystko się wydarzy?
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 17 lutego 2017 r. (piątek) do godziny 23:59!
Eliminacje odbędą się w poniedziałek 20 lutego 2017 r. 
Ogłoszenie wyników eliminacji i wskazanie nazwisk osób, które dostały się do finału nastąpi najpóźniej 27 lutego 2017 r. (poniedziałek).
Wielki finał Starcia Tytanów odbędzie się w poniedziałek 6 marca 2017 r.
 

UWAGA! Zanim wypełnisz formularz konkursowy, zapoznaj się dokładnie z zapisami REGULAMINU! Znajdziesz tam wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa w konkursie.
UWAGA! Osoby, które odbyły już staż (lub odbędą go do grudnia 2017 r.) w opolskim lub brukselskim biurze Danuty Jazłowieckiej albo innych eurodeputowanych bądź w grupach politycznych i administracji Parlamentu Europejskiego, nie mogą brać udziału w konkursie.
 

Organizatorami Konkursu są
Danuta Jazłowiecka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego oraz Politechnika Opolska.

_________________________

* przez pojęcie absolwenta rozumie się osobę, która ukończyła studia na poziomie zawodowym bądź magisterskim nie dawniej niż 24 miesiące od daty rozstrzygnięcia konkursu /06.03.2017 r./ (decyduje data na pierwszym dyplomie).

Wersja XML